Ekologie v MŠ Podsaďáček

Minizahrádky v Podsaďáčku (28.5.21)

V rámci enviromentální výchovy si každá třída vysadila truhlík s bylinkami, rajčaty a salátem. Děti o rostliny s nadšením pečují a sledují, jak se jim daří. Těšíme se na první plody! :) 

Projekt "Mrkvička" (14.5.21)

MŠ Podsaďáček klade velký důraz na environmentální výchovu. Přejeme si, aby si děti vytvořily kladný vztah k naší Zemi a již v raném věku se naučily o ni pečovat a přispívat svým chováním k udržitelnosti a ochraně klimatu.

Naše mateřská škola se proto zapojila do projektu "Mrkvička".

V tomto projektu je zapojeno v současné době již více než 900 mateřských škol. S danými školami si budeme vzájemně vyměňovat zkušenosti z oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO), sdílet nápady a novinky.

Děti poznávají přírodu (12.5.21)

Naše MŠ je nově partnerskou školou MŠ Hvězdička v Praze 12 v projektu "Děti poznávají přírodu - vybudování inovativní přírodní učebny".

V rámci tohoto projektu se do MŠ Hvězdička přijdeme inspirovat, jak vypadá "Jaro, léto i podzim v přírodní zahradě" - zahradu budou děti poznávat všemi smysly, vyzkouší si, jak voní bylinky, ochutnají ovoce a zeleninu, poznají koloběh vody v přírodě...