Projekt revitalizace zahrady

Důvodem pro uzavření provozu MŠ v letních měsících v roce 2020 byla revitalizace spodní části zahrady MŠ. Plán projektu byl i díky spolupráci se Spolkem rodičů MŠ schválen úřadem městské části Prahy 12, realizace proběhla v průběhu července a srpna 2020. Cílem projektu je vytvoření zahrady mateřské školy v moderním stylu tak, aby vyhovovala zdravému vývoji a potřebám dětí, podněcovala jejich fantazii a tvořivost a splňovala nároky na bezpečnost.

Nově navržená zahrada MŠ využije téměř celou plochu zahrady. Bude odstraněn starý beton a nejvíce opotřebované prvky zahrady. Tím vznikne nový prostor pro hlavní dominantu zahrady - obří stěna plná skluzavek a houpaček, které děti přitahují nejvíce. Projekt počítá i s utvořením užitkové zahrady, kromě nových stromů budou umístěny i velkoobjemové květináče, ve kterých si děti během roku vypěstují drobné plodiny a letničky. Tím dojde i k přirozenému zastínění zahrady a příjemné ochraně dětí před slunečními paprsky v teplých měsících.

Vzhledem k omezenému rozpočtu bude výstavba zahrady probíhat v několika fázích, nejpodstatnější proměna však proběhla právě v létě 2020.